Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W ramach nowego przedsięwzięcia na Wygodzie zostanie wybudowane rekreacyjne boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Umożliwi ono mieszkańcom grę w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i badmintona.

Obok powstanie skate park, dostosowany do ćwiczeń i uprawiania sportów ekstremalnych na deskorolkach, rowerach bmx i rolkach. Z tego miejsca będą mogli korzystać zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkowcy. W nowym miejscu odnajdą się także miłośnicy tenisa stołowego i szachów. Przy Fredry zostaną zamontowane stoły do tych gier.

Wyłoniony w przetargu wykonawca zadba także o budowę parkingu, toalety i alejek spacerowych. Pojawi się oświetlenie zewnętrzne i monitoring. Większość plac budowlanych powinna zakończyć się do końca października 2017 r. Wykonawca na budowę miejsc postojowych będzie miał miesiąc dłużej. Oferty można składać do 4 lipca.

Plac zabaw przy ul. Fredry.  Ławeczka dla mam z maluszkamiPlac zabaw przy ul. Fredry. Ławeczka dla mam z maluszkami AGNIESZKA SADOWSKA

– W Białymstoku powstaje coraz więcej miejsc do rekreacji, wypoczynku czy sportowej aktywności. Jednym z nich jest właśnie park na Wygodzie. Dzięki realizacji drugiego etapu tej inwestycji powstanie tu przestrzeń, z której będą mogli korzystać białostoczanie w każdym wieku – mówi Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Pierwszy etap inwestycji w parku przy Fredry zakończył się pod koniec ubiegłego roku. Na Wygodzie wybudowano wówczas plac zabaw wyposażony m.in. w huśtawki i przyrządy sprawnościowe dla najmłodszych. Obok powstała siłownia z żółto-czerwonymi urządzeniami do ćwiczeń. Na placu zabaw znajdują się też ławki przeznaczone do przewijania i karmienia dzieci. Zostały tam zamontowane w maju. Na terenie parku nie brakuje także zwykłych ławek, z których można podziwiać otaczającą przyrodę.

– Park przy ul. Aleksandra Fredry to miejsce, gdzie białostoczanie mogą odpoczywać, spacerować, spędzać czas na świeżym powietrzu. Prace nad jego utworzeniem rozpoczęły się pod koniec 2011 roku. W 2012 r. zostały tu posadzone młode lipy. Kolejne drzewa – lipy drobnolistne i dęby szypułkowe – posadzono dwa lata później – dodaje Kamila Busłowska z departamentu komunikacji społecznej białostockiego magistratu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.