Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Za tą lubianą przez białostoczan inicjatywą stoi ekipa Dziew/Czynów. Targ śniadaniowo-rękodzielniczy organizowany jest wspólnie ze stowarzyszeniem 9dwunastych oraz Operą i Filharmonią Podlaską, może być ciekawym urozmaiceniem dla uczestników trwającego w weekend festiwalu Halfway. Impreza rozpoczyna się o godz. 11, potrwa do 16.30. W tej chwili organizatorzy ogłosili już listę wystawców.

– „Śniadanie na trawie” to okazja do spotkania się ze współczesnymi rękodzielnikami, wytwórcami naturalnych produktów oraz osobami zafascynowanymi handmade i wegańską kuchnią. Podobnie jak w poprzednich latach będzie to miejsce, gdzie będzie można zjeść, kupić rękodzieło, pogadać ze znajomymi i nieznajomymi, posiedzieć na trawie, posłuchać muzyki, spotkać się w połowie drogi – zapraszają.

Sprzedaż będzie odbywała się na stoiskach lub na kocach, a gościć w jednym miejscu będzie około 40 wystawców. Z wegańskimi smakołykami pojawią się konkretne lokale i wytwórcy: Wegestok, Spicy Carrot, Poema Cafe, Eko Quchnia, Zielony Koperek, Sweet shoop, Horyzont, Eko Shop. Xufas dla przykładu zaprezentuje, co można zrobić z hiszpańskiej bulwy cibory jadalnej. Z kolei z kawą i napojami wystawią się m.in.: Batyskaf, Kaffka i Fly High.

Naturalne kosmetyki kupić będzie można od takich małych producentów jak: Dworzysk, Rękociało, Banialuka czy 4szpaki. Z biżuterią i ceramiką przyjedzie m.in.: Pracownia O!twórz, Pracownia Baobab, Patryk Kryński, Pracownia Lipowa, Magosa, Mały Piec i Tomasz Janiak. Będzie także sporo dzierganego, wyszywanego i szytego rękodzieła. Zajrzeć będzie można na stoiska z ubraniami, dodatkami i akcesoriami dla dzieci i dorosłych. Wśród zaproszonych wytwórców są: Mumka, Pioduszki Anuszki, Sklep Sljedzik, Zdunetii, Beata Sikowa, Martoczki, Mam.i.to, Myszka w Tutu, Sunduk, Bajbi, Pola Atelier, Karolina Dudzień-Mróz. Natomiast Tomasz Porowski pokaże swoje meble.

Także na trawie będzie sporo animacji. Będzie można spotkać m.in. wolontariuszy i wolontariuszki ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku ze swoimi podopiecznymi. Twórczyni kanału „Kradnę książki swoim dzieciom” będzie czytała dla najmłodszych. Instytut Działań Miejskich zorganizuje pogadankę o działaniach obywatelskich, będzie też możliwość zapoznać się z działaniami S.O.S. Wiosek Dziecięcych. W Wegestoku dowiedzieć się będzie można więcej o weganizmie, a przy stoisku 9dwunastych otrzymacie publikacje o tematyce równościowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.