Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt 117 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 3,5 mln zł. Narkotyki ukryte były w specjalnych skrytkach w samochodzie osobowym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zatrzymane narkotyki należały do obywatela Rosji. Mężczyzna próbował wyjechać z Polski przez drogowe przejście graniczne w Kuźnicy. Pojazd marki Citroen DS 5 z 2013 roku, którym podróżował cudzoziemiec poddano sprawdzeniu pod kątem legalności pochodzenia. W wyniku szczegółowej kontroli funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że w aucie mogą znajdować się skrytki.

Haszysz z wyglądu przypomina plastyczną masę. Działa podobnie do marihuany.
Haszysz z wyglądu przypomina plastyczną masę. Działa podobnie do marihuany.  Fot. POSG

– Użyto psa służbowego Cenzusa, który zaznaczył wnętrze pojazdu jako możliwe miejsce ukrycia narkotyków. Pod przednimi siedzeniami, w desce rozdzielczej samochodu ujawniono 221 zamkniętych hermetycznie paczek różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 117 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 3,5 mln zł – relacjonuje Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

41-letni obywatel Rosji wraz z ujawnionym towarem pozostaje w dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Ponadto zatrzymano samochód o wartości około 55 tys. zł, w którym znajdował się nielegalny towar.

Przemyt haszyszu
Przemyt haszyszu  Fot. POSG

Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

 
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem