Wszystko zaczęło się jesienią ubiegłego roku, kiedy Fundacja "Pomóż Im", prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci, po raz siódmy włączyła się w ogólnopolską kampanię "Pola Nadziei". W ten sposób od lat propagowana jest idea ruchu hospicyjnego oraz pomoc nieuleczalnie chorym. W najbliższą środę (21.06) cała edycja zostanie podsumowana - dowiemy się, ile zebrano na opiekę nad małymi podopiecznymi, wystąpi też zespół Piękni i Młodzi.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W październiku w całym regionie posadzono tysiące cebulek żonkili, które zakwitły wiosną tworząc gigantyczne „Pola Nadziei” w różnych częściach Białegostoku, ale też w innych miejscowościach regionu. W inicjatywie uczestniczą szkoły i przedszkola, uczelnie i wiele innych instytucji. W maju odbyła się specjalna żonkilowa kwesta, z której całkowity dochód był przeznaczony na rzecz prowadzonego przez Fundację hospicjum. Teraz nadszedł czas na podsumowanie kilkumiesięcznej pracy setek wolontariuszy z województwa podlaskiego.

21 czerwca odbędzie się regionalne podsumowanie edycji 2016/2017 kampanii społecznej „Pola Nadziei". Wydarzenie już po raz kolejny odbędzie się w Spodkach, czyli siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Dla uczestników spotkania – uczniów z całego regionu – zaangażowanych w kampanię – przedstawiciele Fundacji przygotowali szereg wyjątkowych atrakcji. Jak co roku będą specjalne wyróżnienia dla najaktywniejszych podmiotów, którym przyznawany jest tytuł „Siewca Nadziei". Finał rozpocznie się o godzinie 12.30. Po części oficjalnej, około godziny 13, specjalnie dla uczestników, wystąpi znany i lubiany zespół Piękni i Młodzi. W międzyczasie na wszystkich czekać będzie wyjątkowa, słodka niespodzianka od Wytwórni Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem