Na stronie podlaskiej brygady ONR pojawiło się w niedzielę (18.06) zdjęcie osoby (bez twarzy) w policyjnym oprzyrządowaniu, który - z przodu na schowku motoroli nad odblaskowym znakiem "policja" - ma doszyte hasło: "Śmierć wrogom ojczyzny".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Hasło „Śmierć wrogom ojczyzny” jest wykorzystywane przez polskie organizacje nacjonalistyczne do propagowania ich idei – pod pretekstem odwoływania się do niego jako tego, którym posługiwali się żołnierze wyklęci.

Pod zdjęciem na profilu Twittera podlaskiego ONR widnieje podpis: „Ból kukli lewusów za 3,2,1. Czekam na ich skowyt, że faszystowska Policja. Te pytania kto jest wrogiem ich itd. @A.Gozdyra [chodzi o dziennikarkę Polsat News – red.]ulubiona sentencja”.

Pod zdjęciem pojawiły się komentarze internautów: „Policja jak wojsko wykonuje rozkazy polityków kazali tłuc to tłukli. Teraz są inne czasy i jak widać wszystko zmierza w dobrym kierunku”, „Może to oznaka że jest coraz mniej milicji w Policji?”, czy „Piękna sprawa. Jestem dumny z takich policjantów”.

Wysłaliśmy do rzecznika podlaskiej policji pytania: czy to rzeczywiście policyjny mundur, czy policjant może sobie takie hasła doszywać, czy przesłanie tego hasła wpisuje się w działalność polskiej policji?

Telefonicznie otrzymaliśmy zapewnienie, że odpowiedź otrzymamy w poniedziałek.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Jarek Z. bohater miejscowych baranów...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Białystok ....i wszystko jasne.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0