Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Magistrat podpisał umowę z firmą, która wygrała przetarg i zajmie się realizacją tej inwestycji. Przeprowadzi je konsorcjum firm z Białegostoku – Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe TAZ s.c., Firma Remontowo-Budowlana Czołpik Tadeusz – mówi Kamila Busłowska. – Poza remontem wewnątrz budynku prace obejmą także uporządkowanie terenu placówki. Po rozebraniu istniejącego budynku gospodarczego zostanie zorganizowana nowa przestrzeń podwórka. Wjazd i dojścia zyskają nową nawierzchnię. Przy wejściu do budynku zostanie wybudowania pochylnia dla niepełnosprawnych, pojawią się stojaki rowerowe i ławki. Całość powinna być gotowa do końca wakacji. Koszt tej inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

W ostatnim czasie magistrat rozstrzygnęło przetargi na przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych w Zespole Szkół Rolniczych oraz przedszkolach nr 2 i 44 w Białymstoku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.