Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Półtora roku temu Wierszalin zaczął przygodę z Mickiewiczem od części, w której zrozpaczony Gustaw odwiedza swojego dawnego nauczyciela, teraz Gustaw zamieni się w Konrada. „Noc Druga” to wierszalińska interpretacja trzeciej części „Dziadów”, którą Tomaszuk odczytuje po swojemu.

W ciasnej sali supraskiego teatru zmieści się klasztorna cela, i pałac senatora, sceny przemiany i sceny balu.Szykuje się wizyjne widowisko.

Główną rolę gra Rafał Gąsowski, Dariusz Matys wcieli się m.in. w rolę gubernatora i księdza Piotra. W pozostałych rolach (oraz współwięźniów): Monika Kwiatkowska - Pani Rollinson, Sylwia Nowak - Ewa, Bartek Olszewski - Diabeł, Vitalij Kuprianov - Diabeł.W roli Guślarza Piotr Tomaszuk.

'Dziady. Noc Druga'. Premiera w Teatrze Wierszalin'Dziady. Noc Druga'. Premiera w Teatrze Wierszalin AGNIESZKA SADOWSKA

Podobnie jak w poprzedniej części olbrzymią rolę odgrywa scenografia Mateusza Kasprzaka i przejmująca muzyka skomponowana przez Jacka Hałasa.Aktorzy

Wykonanie partii instrumentalnych: Adrian Jakuć-Łukaszewicz, Piotr Tomaszuk.

Kolejne spektakle – 17, 23, 24 czerwca – godz. 19.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.