W niedzielę (18.06) odbędzie się Finał III Grand Prix Zwierzyńca 2017, połączony z kwestą dobroczynną na rzecz remontu Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień "Metanoia".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

III GRAND PRIX ZWIERZYŃCA 2017 to już trzecia edycja imprezy, która wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych Białegostoku. III GPZ jest cyklem czterech imprez biegowych na dystansie 10 km, których trasa prowadzi ścieżkami i alejkami Parku Konstytucji 3 Maja oraz Lasu Zwierzynieckiego.

Podczas Finału na Stadionie Miejskim odbędą się: bieg na dystansie 5 km, bieg na dystansie 10 km, biegi dla dzieci.

Harmonogram:

godz. 8:30 – 11.15 – Wydawanie pakietów startowych

godz. 9.30 – Bieg dla dzieci (2014-2011)

godz. 9.40 – Bieg dla dzieci (2010-2007)

godz. 10.00 – Bieg dla dzieci (2006-2004)

godz. 10:15 – Rozgrzewka przed biegiem na 5 km

godz. 10.30 – BIEG NA DYSTANSIE 5 km

godz. 11:45 – Rozgrzewka przed biegiem na 5 km

godz. 12:00 – BIEG NA DYSTANSIE 10 km

godz. 13:40 – Dekoracja zwycięzców

godz. 14.10 – Loteria, losowanie nagród

Organizatorem jest Stowarzyszenie Klub Biegowy BiegoStok, partnerami: Grupa Szalonych Rowerzystów, Coca Cola.

Metanoia walczy o przetrwanie

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia to jedyna placówka na Podlasiu, która zajmuje się leczeniem uzależnień dzieci już od 13. roku życia. Ma świetne wyniki, jest naprawdę skuteczna. Ośrodek walczy o przetrwanie, bowiem bez generalnego remontu nie mógłby dalej funkcjonować. Zmienione przepisy wymusiły dostosowanie budynku przede wszystkim pod kątem przepisów przeciwpożarowych. Na remont potrzeba miliona złotych. Na szczęście termin na dostosowanie został wydłużony i Caritas ma jeszcze czas do końca roku. Koszt remontu to około 1 mln zł i Caritas Archidiecezji Białostockiej niestrudzenie zbiera fundusze. Cały dochód z ostatniej akcji Kilometry Dobra – blisko 275 tys. zł – wspomoże tę inwestycję, ale wciąż potrzebne są pieniądze.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem