Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Hagar Ben-Asher, utalentowana izraelska reżyserka i aktorka, znana jest m.in. z reżyserii pokazywanych na festiwalach filmów „Mish’olim” (2007), „Nierządnica” (2011) oraz „Włamywacz” (2016). W dwóch pierwszych również zagrała. Obecnie przygotowuje się do realizacji kolejnego filmu artystycznego – „The war was ended”, który jest koprodukcją międzynarodową. Jego akcja zaczyna się tuż po zakończeniu II wojny światowej i opowiada o spotkaniu młodziutkiej Lily i lalkarza Josepha. Dziewczyna towarzyszy mężczyźnie w poszukiwaniach jego zaginionego synka i przekonuje go, by uczył ją trudnej sztuki lalkarskiej.

Producent filmu rozpoczął właśnie castingi w większych miastach Polski. Szuka odtwórczyni głównej roli – dziewczyny w wieku gimnazjalnym (13-17 lat) oraz chłopców w wieku 5-7 lat.

W Białymstoku casting odbędzie się w środę (21.06) w godz. 15-19 w Akademii Teatralnej (ul. Sienkiewicza 14). Warunek? Wszyscy kandydaci muszą mieć szczupłe sylwetki i naturalnie czuć się przed kamerą. Mile widziane osoby bez doświadczenia.

Film jest koprodukcją polsko-niemiecko-izraelską. Polską stronę reprezentują Klaudia Śmieja i Beata Rzeźniczek z Madants. Film otrzymał wsparcie m.in. polsko-niemieckiego funduszu ko-developmentowego wspieranego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.