Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Drezynownia przy Wiatrakowej to garaż drezyn kolejowych, która od dekady zamienia się w tętniące muzyką miejsce. A to za sprawą PodkOFFy, którą wymyśliła ekipa ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze i współtwórcy zespołu Czeremszyna – Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirek Samosiuk. Na pomysł przystała Sekcja Eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych PKP i tak impreza stała się elementem Dni Techniki Kolejowej – ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez PKP. I łączy piknik kolejowy z koncertami. Najróżniejszymi. W drezynowni zagrali już m.in. Tymon Tymański i Transistors, Wojciech Waglewski, Fisz, Emade, Ray Wilson, Mirosław Czyżykiewicz, Antonina Krzysztoń, Todar i wielu innych. Miejsce ma charakter, poza dobrą muzyką tworzy go nawet zapach kolejowych smarów.

Tym razem drezynownię wypełnił folk, rock i piosenka autorska. W piątek wieczorem przed tłumem fanów wystąpili: Czeremszyna, Sztywny Pal Azji i Raz Dwa Trzy.

Jeżeli, ktoś wczoraj na koncert nie zdążył, powtórka w wykonaniu Czeremszyny dziś (w sobotę 10 czerwca) o godz. 14 w Białowieży Pałac. Wstęp także bezpłatny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.