Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Najlepszą ofertę przedstawiła firma EN Studio Marcin Tur. Koszty dokumentacji projektowej i nadzoru autorskiego zamkną się w kwocie 147 tys. 500 zł. Projekt obejmie trzy etapy prac remontowych zabytkowej placówki przy ul. Warszawskiej – informuje Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Najpierw wykonawca zajmie się m.in. wymianą pokrycia dachowego i rynien, remontem kominów oraz renowacją fundamentów i cokołu budynku. Następnie wykonane zostaną remonty łazienek, wymiana okien i drzwi zewnętrznych. Prace obejmą też odnowienie schodów zewnętrznych, tarasów i daszków nad wejściami. Trzeci etap to zagospodarowanie terenu i renowacja ogrodzenia.

Wszystkie prace mają obejmować zalecenia Miejskiego Konserwatora Zabytków.

– Dzięki tej inwestycji młodzież z VI liceum zyska lepsze warunki do nauki. Dlatego jest to ważny projekt – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński. – Prace związane z remontami białostockich placówek edukacyjnych są realizowane regularnie, w miarę możliwości finansowych.

Wyłoniony w przetargu wykonawca ma 6 miesięcy od podpisania umowy na przygotowanie dokumentacji. Natomiast nadzór autorski nad pracami budowlanymi będzie pełnić do końca listopada 2019 roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.