Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dorota Zerbst, przewodnicząca podlaskiego KOD zapowiada spotkanie:

– Opozycja to nie tylko PO czy.Nowoczesna. Warto przyjść i porozmawiać na temat wizji naszego kraju, stanu demokracji w Polsce, wolności obywatelskich, ruchów społecznych.

Barbara Nowacka jest z wykształcenia informatykiem. Była m.in. działaczką Unii Pracy. Od czerwca 2015 r. kierowała zespołem, który miał przygotować komitet wyborczy ugrupowań lewicowych w wyborach parlamentarnych. W tym samy czasie została współprzewodniczącą Twojego Ruchu. W wyborach parlamentarnych 2015 r. była liderką koalicji wyborczej Zjednoczona Lewica, z ramienia której kandydowała do Sejmu w okręgu warszawskim. Zdobyła blisko 76 tysięcy głosów, ale nie uzyskała mandatu, bo koalicja ta nie przekroczyła progu wyborczego. W lutym 2016 r. została współzałożycielką stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Jest córką Jerzego Nowackiego i Izabela Jaruga-Nowackiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Opowiada się za prawem do aborcji, finansowaniem przez państwo zapłodnienia pozaustrojowego dostępnego również dla samotnych kobiet, czy przyznaniem parom jednopłciowym prawa do adopcji dzieci. Przyczyny postaw rasistowskich i uprzedzeń ksenofobicznych upatruje w nierównościach społecznych. Początek spotkania – godz. 17 w sali restauracji Receptura (Spodki; ul. Św. Rocha 14).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.