Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak mówi Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej, uczelnia chce promować dobre wzorce związane z architekturą i wzornictwem.

– Chcemy prezentować i promować zarówno młodych, jak i doświadczonych projektantów, upowszechniać wiedzę o tym, jak dobre projektowanie wpływa na wartość produktu – przedmiotu użytkowego, domu i przestrzeni – oraz jakość życia nas wszystkich – podnosi przedstawicielka uczelni.

Na początek dwa wydarzenia.

Po pierwsze, wykład architekta Roberta Koniecznego, założyciela firmy KWK Promes z Katowic. Będzie to okazja, aby na żywo spotkać się z tym rozchwytywanym projektantem – obecnie najbardziej uznanym na świecie architektem z Polski. Zaprojektowane przez niego Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zdobyło tytuł Budynku Roku na World Architecture Festival 2016, a jego własny dom tzw. Arka – prestiżowy tytuł najlepszego domu 2016 magazynu Wallpaper.

Po drugie, wystawa projektów studentów architektury wnętrz. Złożą się na nią rysunki, makiety, wizualizacje, jak i prototypy unikatowych mebli, lamp i innych obiektów, które mogą współtworzyć piękną przestrzeń, a także stanowią dzieła sztuki same w sobie.

Otwarcie wystawy o godz. 16. Początek wykładu o godz. 18.30. Miejsce: Wydział architektury Politechniki Białostockiej, ul. Oskara Sosnowskiego 11.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.