Nowe znajomości, wiele wzruszających przeżyć i przyjaźń na wiele lat - na to wszystko mogą liczyć osoby, które zechcą gościć w swoich domach młodych artystów ze Słowacji, Litwy i Gruzji. Przyjadą oni do Białegostoku w czerwcu w ramach projektu Brave Kids 2017.- Wciąż jeszcze zapraszamy rodziny chętne do udziału w tym przedsięwzięciu - mówią organizatorzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dwa tygodnie pozostały do startu projektu Brave Kids w Białymstoku. Program dla dzieci z całego świata, odbędzie się w naszym mieście po raz pierwszy.

– Z tej okazji, 17 czerwca do miasta przyjedzie 18 dzieci z Gruzji, Litwy i Słowacji. Wraz z 6 dzieci z Domu Dziecka im. Korczaka w Krasnem, przez dwa tygodnie będą brały udział w warsztatach, pokazach, przestawieniach artystycznych. Podczas zajęć wymieniać się będą umiejętnościami artystycznymi, a na koniec pobytu w stolicy Podlasia zaprezentują mieszkańcom widowiskowy spektakl, w którym połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji – mówi Łukasz Szczepański koordynator projektu Brave Kids w Białymstoku.

Dzieci podczas pobytu zamieszkają u rodzin, które zechcą wesprzeć projekt i ugościć małych artystów w swoich domach.

– Poszukujemy jeszcze pięciu rodzin, które zechciałyby ugościć u siebie młodych artystów – dodaje Szczepański. – Dzięki temu dzieci odwiedzające nasze miasto będą miały szansę nie tylko znacznie lepiej poznać polską kulturę, ale również zaprzyjaźnić się ze swoimi gospodarzami. Dla obu stron jest to zwykle niezapomniane przeżycie.

Do 7 czerwca w wybranych białostockich przedszkolach i szkołach podstawowych odbywać się będą specjalne spotkania dla rodziców.

– Po takiej wizycie zmienia się życie nie tylko dzieci, które przyjeżdżają do Polski, ale również gospodarzy, u których się one zatrzymują. Wszyscy stają się bardziej otwarci, tolerancyjni. Nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty Brave Kids w naszym kraju – mówi Laryssa Kowalczyk z Wrocławia, która już trzykrotnie gościła u siebie dzieci uczestniczące w tym przedsięwzięciu.

Piknik integracyjny odbędzie się 18 czerwca. Pierwszy tydzień warsztatów zaplanowano na terenie Domu Dziecka w Krasnem. Z kolei podczas drugiego tygodnia projektu, zajęcia artystyczne oraz spektakl finałowy odbywać się będą w Uniwersyteckim Centrum Kultury przy ul. Ciołkowskiego.

Po dwóch tygodniach spędzonych w Białymstoku,,odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich na Dolnym Śląsku, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy, który zostanie zaprezentowany 10 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Tam na jednej scenie wystąpi 137 dziecięcych artystów z całego świata. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca.

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grup z kilkunastu krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Podczas pobytu w naszym kraju gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku

i Obornikach Śląskich. W tym roku Brave Kids przyjadą również na Słowację oraz zawitają do Gruzji.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może zgłosić się również bezpośrednio do koordynatora projektu: lsz@g.pl, (+ 48) 537 004 382

Można również wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu: http://www.bravekids

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem