Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie podatku VAT. W wyniku tej działalności Skarb Państwa stracił około 900 tysięcy złotych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Obaj zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Jak ustalili policjanci mężczyźni, na podstawie sfałszowanych faktur, sprowadzali materiały budowlane spoza Unii Europejskiej. Ten proceder miał miejsce w jednej z białostockich firm. Straty Skarbu Państwa spowodowane ich przestępczą działalnością oszacowano na co najmniej 900 tysięcy złotych. Policjanci w trakcie przeszukania firmy zabezpieczyli dokumentację księgową, szereg nośników danych, sprzęt komputerowy i telefony komórkowe.

Mężczyznom przedstawiono już zarzuty. Prokurator zastosował wobec jednego z podejrzanych dozór policyjny, natomiast wobec drugiego poręczenie majątkowe. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Jak zapowiadają śledczy prowadzący sprawę, ma ona nadal charakter rozwojowy.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem