Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak przypomina Kamila Busłowska z departamentu komunikacji społecznej białostockiego urzędu miejskiego, Karta Aktywnego Seniora wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo. Do programu może przystąpić każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku.

Szereg korzyści

Program oferuje szereg korzyści: 50 procent zniżki od obowiązujących cen karnetów lub biletów jednorazowych na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, 50 procent zniżki na bilety na wydarzenia organizowane przez miejskie jednostki kultury (Białostocki Ośrodek Kultury, BOK – Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostocki Teatr Lalek, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich i Muzeum Wojska w Białymstoku).

– Karta Aktywnego Seniora to ważne narzędzie polityki społecznej, którą realizujemy w naszym mieście. Zależy nam na aktywizacji starszych mieszkańców miasta i ułatwieniu im dostępu do oferty rekreacyjnej i kulturalnej – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Specjalny bilet

Seniorzy posiadający Kartę Aktywnego Seniora i Białostocką Kartę Miejską, których dochód jest niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej, mogą także skorzystać ze specjalnego biletu Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Jest to bilet całoroczny (imienny), Obowiązuje w pierwszej strefie biletowej. Jego koszt to 120 złotych.

Aby przystąpić do programu Karta Aktywnego Seniora wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o wydanie karty. Wnioski są dostępne w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ul. Lipowej 16 oraz na stroni seniorzy. bialystok.pl. Karta Aktywnego Seniora została wprowadzona 1 czerwca 2015 roku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.