Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprosił w czwartek (1. 06) dzieci do parku przy Pałacyku Gościnnym. Jak co roku, najmłodsi mogli skorzystać z licznych atrakcji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W parku przy ul. Jana Kilińskiego powstał plac zabaw. Około 300 dzieci z klas jeden-trzy, z kilkunastu białostockich szkół podstawowych bawiło się na dmuchanej zjeżdżalni, zamku i w basenie z piłeczkami. Było też malowanie twarzy, skręcanie zwierzątek z balonów, liczne gry i konkursy. Dziećmi opiekowali się i zorganizowali im zabawy animatorzy, którzy zadbali o wesołą atmosferę.

– Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Białegostoku zawsze mnie cieszą. Co roku w Dzień Dziecka organizujemy przy Pałacyku Gościnnym centrum zabaw. Wspólnie budujemy tradycję obchodzenia tego święta w naszym mieście – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Dziś wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzę tak wielu radosnych dni w roku, jak 1 czerwca.

Podczas spotkania dzieci częstowały się watą cukrową i lodami. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz baniek mydlanych oraz kącik gier.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem