Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Up To Date Festival zawsze unikał programowania swoich wydarzeń na skróty. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu nigdy nie były po prostu najpopularniejsze nazwiska. Po ośmiu latach prezentacji tego co w elektronice i rapie legendarne, najciekawsze i najbardziej fascynujące, festiwal może dziś pochwalić się lojalną i wymagającą publicznością.

Tegoroczna edycja Up To Date Festival podobnie jak przed rokiem znalazła się na krótkiej liście polskich festiwali, na których pojawi się T-Mobile ze swoim wyjątkowym muzycznym projektem Electronic Beats.

– Jego obecność w Białymstoku potwierdza, że Up To Date bez wątpienia należy do czołówki najlepszych festiwali w Polsce – mówi Jan Roguz, koordynator do spraw promocji festiwalu.

Scena T-Mobile Electronic Beats

OnraOnra Fot. Materiały prasowe/Up To Date Festival

Onra live – francuski wirtuoz samplingu jest świeżo po zamknięciu swojej legendarnej trylogii płyt pt. Chinoiseries. Idealny pomost pomiędzy hip-hopem, a elektroniką.

PiernikowskiPiernikowski Fot. Materiały prasowe/Piotr Macha/Up To Date Festival

Piernikowski –   Syny z materiałem z nowej płyty No Fun. Trwamy w oczekiwaniu na jego koncert. Na marginesie – kawa na festiwalu nie będzie kosztowała 10 albo więcej!

PRO8L3MPRO8L3M Fot. Materiały prasowe/Up To Date Festival

PRO8L3M – jedyny w tym roku koncert w Białymstoku. Oskar i Steez opowiedzą Wam z czego są zrobione żyrandole, a także zaprezentują trochę nowego materiału!

Scena Technosoul

Ugandan MethodsUgandan Methods Fot. Materiały prasowe/Up To Date Festival

Ugandan Methods live – po raz pierwszy w Polsce Regis i Ancient Methods połączą siły w swoim niezwykle rzadko prezentowanym projekcie. Osoby o słabszych nerwach prosimy o odsunięcie się od głośników i unikanie kontaktu wzrokowego z artystami.

Marco Shuttle – najnowszy, niezwykle poetycki album tego artysty pt. Systema (wydany nakładem prestiżowego Spazio Disponibile) uważamy za jedno z największych osiągnięć współczesnego techno. Marco pojawi się po raz pierwszy w Polsce.

Gesloten CirkelGesloten Cirkel Fot. Materiały prasowe/Up To Date Festival

Gesloten Cirkel live – owiany tajemnicą rosyjski producent wjechał na scenę acid i electro grubą serią wydawnictw na Viewlexx i Murder Capital. Up To Date Festival, po latach starań będzie jednym z zaledwie kilku przystanków na świecie, na których artista zatrzyma się by wystąpić. Gratka!

nthngnthng Fot. Materiały prasowe/Up To Date Festival

nthng – holenderski młodzieniaszek, który swoją twórczością chwycił za serca tysiące fanów łącząc nostalgiczne odniesienia brzmieniowe z klasyczną formą techno. Jego debiutancki album pt. It Never Ends wydany nakładem Lobster Theremin to jeden z pretendentów do tytułu albumu roku.

Private PressPrivate Press Fot. Materiały prasowe/Up To Date Festival

Private Press live – odkrycie wytwórni Technosoul. Duet chłopaków z Warszawy, którzy z dnia na dzień wskoczyli do tracklist setów wielkich DJów techno i house. Private Press to pompująca energia i szacunek dla historii tanecznej elektroniki.

Centralny Salon Ambientu

Murcof live – meksykański artysta, który od początku był na liście wymarzonych występów na Festiwalu Up To Date. Jego pierwsza płyta, Martes, na zawsze zmieniła oblicze elektroniki. Od 2002 roku nieprzerwanie zaskakuje i dostarcza fanom pięknych preparowanych dźwięków i wzruszających koncertów. Liczymy na łzy podczas tegorocznego Centralnego Salonu Ambientu.

Stefan Wesołowski live – gdzieś pomiędzy romantyzmem a modernizmem, Wagnerem a Benem Frostem, dokonania Stefana stanowią ścieżkę dźwiękową do naszej cywilizacji, dając jednocześnie dowód wielkich zachodzących zmian. Stefan wystąpi w towarzystwie żywych instrumentów. Jakich? To się jeszcze okaże.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.