Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielki festyn rodzinny od godz. 15.30 rozpocznie się na terenie boisk przy ul. Leszczynowej 50 i Dziesięciny 45 A. Będą prezentacje wokalne taneczne i zawody Breakdance. W programie także pokaz jazdy konnej, trampoliny i gróchówka.

Z kolei Alfa Centrum zaprasza na zawody na symulatorze wyścigowym, zwiedzanie stoiska kreatywnej zabawy, pokazy ratownictwa medycznego, malowanie twarzy i zabawy klockami oraz konkursy z nagrodami. Zabawy zaplanowano w godz. 14-19. Wstęp wolny.

Galeria Arsenał specjalnie na 1 czerwca zaplanowała wernisaż wystawy „Detsky sen” w elektrowni (ul. Elektryczna 1, wejście od Świętojańskiej). Początek – godz. 18. Pomysł wystawy „Detsky sen” zrodził się z fascynacji dzieciństwem – najważniejszym okresem życia człowieka.

W kinie Forum "Kacperiada", czyli komedia familijna.  Początek seansu o 17:00, przed filmem odbędą się konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Bezpiecznie i sportowo będzie też na plaży w Dojlidach. Między 10 a 14 na dzieci czeka: prezentacja sprzętu służbowego Policji – quady, miotacz wody, "więźniarka", pokaz umiejętności i tresury policyjnych psów służbowych, pokaz technik i taktyk interwencyjnych, miasteczko ruchu drogowego oraz znakowanie rowerów, zabawy ruchowe dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

 Z kolei w Książnicy Podlaskiej odbędą się warsztaty czytelnicze z elementami plastycznymi i teatralnymi "Wyprawa na smoka". Poprowadzi je Anna Drabikowska. Początek o 11:00 i potrwają do 13:00. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.