Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Podlaska firma kontynuuje ekspansję poza region. Powstanie nowej placówki jest efektem kilkuletnich działań Ideal Group we Wrocławiu i okolicach, a także współpracy z jednym z większych wrocławskich operatorów automatów sprzedażowych.

– Bezpośrednim celem uruchomienia oddziału w stolicy Dolnego Śląska jest sprawniejsza obsługa naszych dotychczasowych klientów, a także chęć pozyskania nowych. Stała obecność we Wrocławiu ułatwia nasza działania operacyjne – mówi Andrzej Nartowicz, prezes Ideal Group.

Jak podkreśla, Wrocław jest strategicznym punktem na mapie vendingowej kraju.

– To swoista Mekka branży automatów sprzedażowych. Tam pojawiły się pierwsze firmy vendingowe – dodaje Andrzej Nartowicz. – Obecnie jest to bardzo konkurencyjny rynek, na którym działa wielu operatorów, ale także świadomość tamtejszych klientów i zapotrzebowanie na produkty sprzedawane za pośrednictwem automatów jest wyższa, niż w innych regionach kraju.

W ramach planów rozwojowych Ideal Group zainteresowana jest kolejnymi dużymi miastami – m.in. na Śląsku, w Wielkopolsce i na Mazowszu. Obecnie firma ma placówki w Białymstoku, Warszawie, Lublinie i Będzinie.

Ideal Group działa od 2003 roku i obecnie jest jednym z największych operatorów na polskim rynku vendingowym oraz właścicielem kilku marek handlowych.

Jako Ideal Cafe za pośrednictwem swoich urządzeń serwuje kawę, wodę – jako Ideal Water czy zupy, jako Zupper. Wkrótce planuje uruchomienie nowego formatu – Ideal Bistro. Motorem napędowym firmy jest innowacyjna technologia płatnicza Pay2Vend – autorskie rozwiązanie dedykowane tej branży.

Dzięki niej użytkownicy automatów mogą dokonywać zakupów z wykorzystaniem prepaidowych kart i breloków do płatności zbliżeniowych oraz telefonów komórkowych. Powiązane są one z własnym systemem płatności (porównywalnym jedynie z rozwiązaniami dostępnymi w bankowości). Dzięki platformie internetowej konsument ma pełną kontrolę nad zakupami, może je planować i zasilać konto, z którego pobierane są opłaty.

firmy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.