W najbliższą niedzielę (4 czerwca) po przerwie powraca bardzo lubiana przez mieszkańców potańcówka pod hasłem "Białystok idzie na tańce". Reaktywuje ją Caritas Archidiecezji Białostockiej zapraszając jednocześnie na finał IV ogólnopolskiej kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, w której bronimy tytułu mistrza dobroci. To wszystko pod Teatrem Dramatycznym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielne południe. Wówczas podjęta zostanie próba pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu monet jednozłotowych w kilometrowe ciągi. Rok temu białostoczanie okazali się najbardziej hojni, a nasza Caritas okazała się tym samym Mistrzem Świata Dobroci.

Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz remontu Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień „Metanoia” w Czarnej Białostockiej.

Podczas imprezy odbędą się koncerty scholi Boże Echo (godz. 17.30) oraz Winnica (18.30). Wieczorem natomiast, w zmienionej lokalizacji, bo także pod teatrem, powraca potańcówka z muzyką na żywo w świetle lampionów pod hasłem „Białystok idzie na tańce”. Zagra zespół Gig Band, a na w repertuarze będą królowały przeboje muzyki rozrywkowej zarówno z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych jak i współczesne. Potańcówka rozpocznie się o godz. 19.30 i potrwa do godz. 21.30.

– Zabawa taneczna jest zachętą do wyjścia z domu i spędzenia niedzielnego wieczoru na powietrzu, w ruchu, w gronie rodziny lub przyjaciół. Będzie to również świetna okazja do integracji międzypokoleniowej – zaprasza Agata Papierz z białostockiej Caritas.

Także na dzieci i młodzież czekają liczne atrakcje: gry i zabawy, konkursy z nagrodami i animacje, a na dorosłych porady zdrowotne: możliwość oddania krwi czy zmierzenia ciśnienia i cukru.

Wszystko to pod hasłem „Na zdrowie”, które przyświeca VI Podlaskim Targom Ekonomii Społecznej – imprezie towarzyszącej finałowi kampanii „Kilometry Dobra”. Współorganizatorami wydarzenia są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok, a także miasto.

 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem