W środę (31.05) maja mija termin przyjmowania projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Warto skorzystać z tej możliwości i zgłosić swój pomysł do Urzędu Miejskiego w Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na Budżet Obywatelski 2018 Miasto przeznaczyło 10 mln zł – 3 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 7 mln zł na osiedlowe. Można zgłaszać projekty inwestycyjne (tzw. twarde), a także sportowe, kulturalne i społeczne (miękkie).

– Jeszcze raz zapraszam do zgłaszania swoich pomysłów i projektów, do zaangażowania się w budowę społeczeństwa obywatelskiego Białegostoku – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Jesienią już po raz piąty wspólnie będziemy decydowali o tym, co powstanie w naszym mieście, na naszych osiedlach.

Warto pamiętać, że wnioski należy składać na specjalnym formularzu zgłoszeniowym. Propozycja musi uzyskać pisemne poparcie co najmniej 20 białostoczan. Wnioski można pobrać ze strony www.bialystok.pl/obywatelski lub z:

Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1,

Departamentu Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5,

Biura Konsultacji i Partycypacji przy ul. Świętojańskiej 22/1.

Formularz zgłoszeniowy projektu wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej – w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku (godz. 7.30–15.30) lub wysłać skan oryginału na adres e-mail: budzet2018@um.bialystok.pl.

Jeszcze dziś w trzech budynkach Urzędu Miejskiego w Białymstoku (ul. Słonimska, J.K. Branickiego, Świętojańska) będą też czynne punkty konsultacyjne obsługiwane przez pracowników urzędu. Mieszkańcy mogą uzyskać w nich pomoc przy wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych, oszacowaniu wartości projektu czy też poznaniu tegorocznych zasad.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem