Mamy dzieci przebywających w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku z okazji Dnia Matki czeka moc atrakcji. Fundacja "Dr Clown" organizuję wyjątkową akcję - "Dzień piękności i radości dla mam".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Trud i niezwykłe znaczenie macierzyństwa są nie do przecenienia. A wyzwania, jakie stoją przed matkami dzieci chorych i hospitalizowanych, są wyjątkowo trudne. Dlatego Fundacja „Dr Clown” postanowiła zadbać o mamy chorych dzieci i ofiarować im z okazji Dnia Matki coś dobrego – coś dla urody, coś dla ducha i chwilę „tylko dla siebie”.

Akcja zostanie przeprowadzona w Białymstoku i 10 innych miastach.

W szpitalu zaaranżowany będzie mini-salon kosmetyczny oraz piękności, gdzie wykonywane będą makijaże, maseczki na twarz i dłonie, fryzury i upięcia włosów. Efekty zabiegów upiększających zostaną uwiecznione profesjonalnymi fotografiami w formie metamorfoz: przed i po zabiegach.

W tym czasie opiekę nad dziećmi sprawować będą wolontariusze Fundacji „Dr Clown” – „doktorzy clowni”, którzy poprowadzą z malcami zabawy i animacje z repertuaru „Terapii śmiechem”.

– Akcja skierowana jest do mam, które regularnie przebywają w szpitalu, towarzysząc swoim chorym dzieciom, nierzadko nie mając czasu i możliwości zatroszczyć się o siebie i swoje potrzeby. Pragniemy, aby w tym wyjątkowym dniu mamy poczuły się równie wyjątkowo, zapomniały chociaż na chwilę o dotykających je problemach. Dlatego organizujemy dla nich mini-SPA w świetlicach szpitalnych na 3 piętrach. Będziemy modelować im włosy, zrobimy maseczki odprężające na twarz oraz dłonie a także wykonamy profesjonalne makijaże, czego zwieńczeniem będzie sesja fotograficzna. W tym czasie dzieci będą w towarzystwie wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”, którzy zapewnią im masę atrakcji w postaci klaunady, iluzji i interaktywnych animacji – wylicza Marta Lewkowska, pełnomocnik oddziału Fundacji „Dr Clown” w Białymstoku.

– Z okazji Dnia Matki postanowiliśmy zadbać o te mamy, które szczególnie zasługują na podziw i wsparcie – matki chorych, hospitalizowanych dzieci, na co dzień prowadzące heroiczne zmagania z chorobą swoich pociech i wszystkimi jej konsekwencjami – mówi Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown".

Podobne akcje odbędą się również w Gdańsku, Krakowie, Tarnowie, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rzeszowie i Sieradzu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem