Mają wspólne wyzwania, problemy i radości, a w najbliższą niedzielę (28 maja) wspólnie świętować będą Dzień Rodzicielstwa Zastępczego podczas pikniku organizowanego przez Caritas Archidiecezji Białostockiej, Fundację Dialog, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku. Zabawa szykuje się na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piknik rodzinny w ramach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego planowany jest w godz. 12 – 15. Rozpocznie się na terenie skansenu, przy placu zabaw obok spichlerza i domu z zabawkami. W programie jest zwiedzanie wystawy sokolniczej „Ptaki drapieżne i sowy” oraz liczne zajęcia. Będą warsztaty garncarskie, które prowadzi Mirosław Piechowski – garncarz z Czarnej Wsi Kościelnej, warsztaty rzeźbiarskie prowadzone przez Marka Szyszko oraz warsztaty wykonywania zabawek Piotra Gutowskiego.

Dzieci mogą liczyć na malowanie twarzy, tym zajmą się pracownicy Zespołu Pieczy Zastępczej. Będzie też spotkanie z zawodnikami futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok. Białostocka Caritas ufundowała paczki z okazji Dnia Dziecka dla wychowanków rodzin zastępczych.

Na miejscu powstanie punkt informacyjny o rodzicielstwie zastępczym, w którym spotkać się bedzie można z pracownikami MOPR oraz rodziny zastępcze, które podzielą się własnym doświadczeniem. Będzie więc można uzyskać wszelkie informacje na temat tego, jak rozpocząć starania o zostanie rodzicem zastępczym.

Pracownicy i wolontariusze Fundacji Dialog na swoim stanowisku będą przekazywać z kolei informacje, jak zostać mentorem – wolontariuszem i pomagać wychowankom pieczy zastępczej.

Będzie także poczęstunek, potrawy regionalne przygotuje Danuta Bagińska wraz z członkami stowarzyszenia „BArWa”, a także ognisko z kiełbaskami.

Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem