Został ostatni tydzień, by zgłosić pomysł na inicjatywę lub inwestycję na terenie swojego osiedla lub służącą wszystkim mieszkańcom miasta. Termin przyjmowania wniosków do budżetu obywatelskiego na 2018 rok upływa 31 maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Magistrat przypomina, że kończy się czas zgłoszeń do piątej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 10 mln zł. 3 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 7 mln zł na osiedlowe. Można zgłaszać projekty inwestycyjne (tzw. twarde), a także sportowe, kulturalne i społeczne (miękkie). Z doświadczenia urzędników wynika, że do najwięcej wniosków dociera właśnie w ostatnim tygodniu przed upływem terminu.

– W czasie czterech poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego białostoczanie zgłosili w sumie ponad pół tysiąca projektów – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – Mam nadzieję, że w tym roku również będzie ich dużo. Dzięki temu od kilku lat wspólnie budujemy społeczeństwo obywatelskie, a nasze miasto zmienia się tak, jak chcą tego mieszkańcy.

– Do końca tego miesiąca w trzech budynkach Urzędu Miejskiego w Białymstoku będą jeszcze czynne specjalne punkty konsultacyjne obsługiwane przez pracowników urzędu. Mieszkańcy mogą uzyskać w nich pomoc przy wypełnianiu formularzy zgłoszeniowych, oszacowaniu wartości projektu czy też poznaniu tegorocznych zasad – dodaje Anna Kowalska, z biura komunikacji społecznej w magistracie.

Mieszkańcy mogą skonsultować swoje projekty w Urzędzie Miejskim w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1 w godz. 8–18 (oddzielne wejście w rogu budynku), Departamencie Obsługi Mieszkańców przy ul. Branickiego 3/5 w godz. 7.30–15.30 oraz w Biurze Konsultacji i Partycypacji przy ul. Świętojańskiej 22/1 w godz. 8–16.

Wnioski można pobrać także ze strony www.bialystok.pl/obywatelski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem