Jeszcze tylko do pi徠ku 26 maja, magistrat czeka na wnioski do drugiej edycji Bia這stockiego Funduszu Filmowego. Do producent闚, kt鏎zy zechc zrealizowa film powi您any z miastem, trafi pula rz璠u 200 tysi璚y z這tych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze tylko do 26 maja, do godz. 15, będą przyjmowanie wnioski w konkursie produkcji filmowych. Konkurs w ramach Białostockiego Funduszu Filmowego został ogłoszony już w kwietniu. Dotyczy produkcji filmu fabularnego, dokumentalnego, animowanego lub serialu telewizyjnego. Wyprodukowany materiał powinien być związany z Białymstokiem. Ma przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji miasta, a także budowania jego pozytywnego wizerunku.

– Liczymy na to, że finaliści konkursu pokażą Białystok całej Polsce. I zrobią to w sposób, który stanie się zachętą do odkrycia i poznania naszego miasta – mówi Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta.

Zwycięzcy konkursu nawiążą z miastem współpracę promocyjną. Budżet konkursu to 200 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację usług promocyjnych podczas realizacji produkcji filmowych. W ramach jednego projektu można ubiegać się maksymalnie o 130 tys. zł. Możliwe jest wyłonienie jednego lub kilku laureatów.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji filmowej. Jednocześnie musi posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny i osobowy umożliwiający realizację projektu. Wnioski można składać osobiście lub przesyłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, z dopiskiem na kopercie „Konkurs Produkcji Filmowych na 2017 rok”. Decyduje data wpływu do kancelarii urzędu.

– Zgłoszone do konkursu produkcje oceni jury pod kątem m.in. znaczenia filmu dla promocji Białegostoku, walorów artystycznych, poznawczych, humanistycznych i etycznych filmu oraz zaangażowania rozpoznawalnych osobowości branży filmowej i artystycznej w realizację produkcji. Na tej podstawie jury wyłoni najlepsze prace konkursowe i rekomenduje je prezydentowi miasta wraz z proponowaną kwotą. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację usług promocyjnych – wyjaśnia Kamila Busłowska z Departamentu Komunikacji Społecznej.

Do ubiegłorocznej edycji konkursu filmowego zgłoszono jedenaście propozycji filmowych. Wyłoniono trzech laureatów. Przyznano wsparcie finansowe w wysokości 200 tys. zł. Realizowane są trzy produkcje filmowe: „Rock and Roll Eddie” (reż. Tomasz Szafrański), „Czarna Dama” (reż. Bartek Tryzna) oraz „17 dni, które zadecydowały o Polsce” (reż. Leszek Staroń). Powinny one powstać do końca tego roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieli雟ki poelca
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem