101 samorządów otrzyma dotację w wysokości czterystu tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla podlaskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Właśnie podpisano pierwsze 37 umów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Po raz dziewiąty dofinansowujemy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku udało nam się wyasygnować kwotę dwukrotnie większą niż w roku ubiegłym – podkreślał cytowany przez wrotapodlasia.pl marszałek Jerzy Leszczyński. I dodawał: – Choć wiemy, że potrzeby są dużo większe niż możliwości finansowe, to mamy nadzieję, że pomoc z naszej strony przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa chronionych i chroniących.

Wicemarszałek Maciej Żywno (strażak- ochotnik z OSP Jurowce) zaznaczył, że zarząd województwa chce z roku na rok zwiększać kwotę dofinansowania dla jednostek OSP.

– Te kwoty, które Państwo otrzymacie, z perspektywy jednostek samorządu może nie są wielkie, ale przy całym systemie ratownictwa, łącząc różnego rodzaju środki można spowodować że strażacy – ochotnicy będą bardziej skuteczni, ale tez będą sami bardziej bezpieczni.

W Białymstoku podpisano 37 umów, kolejne 40 zostanie sfinalizowanych już 24 maja w Łomży. Natomiast 25 maja w Serwach podpisane zostaną 24 umowy.

Łączna kwota dotacji to 400 tys. zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem