W sobotę (20.05) białostoczanie mogą wybrać się na niezwykłą wędrówkę śladami Ludwika Zamenhofa. Uczestnicy miejskiej gry będą mogli poznać miasto, w którym dorastał twórca esperanto.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Celem gry „Białystok Zamenhofa” jest odnalezienie miejsc zaznaczonych na XIX-wiecznej mapie Białegostoku i rozwiązanie zadań. Gra odbędzie się między godz. 14 a 17.

Uczestnikami mogą zostać osoby, które ukończyły 15 lat. Niepełnoletni mogą brać udział w zabawie za zgodą rodziców lub opiekunów. Warunkiem udziału w grze jest rejestracja telefoniczna (85 676 7367) lub osobista w Białostockim Ośrodku Kultury – Centrum Ludwika Zamenhofa. Rejestracja będzie możliwa jeszcze 18–19 maja (w godz.10.00–17.00) i 20 maja (w godz. 13.00–13.30) do wyczerpania pakietów gracza.

Grać można indywidualnie lub zespołowo. Wszyscy gracze otrzymają pamiątkowe koszulki z logo gry. Nagrodzonych zostanie 13 najlepszych zawodników. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 20 maja o godz. 19.00 w BOK/CLZ przy ul. Warszawskiej. Szczegółowe zasady gry są dostępne w regulaminie na stronie www.centrumzamenhofa.pl.

Przypomnijmy, że Ludwik Zamenhof odszedł sto lat temu. W związku z tą rocznicą w naszym mieście odbywają się liczne wydarzenia upamiętniające tego białostoczanina i promujące język, który stworzył.

– Kontynuujemy działania upamiętniające Ludwika Zamenhofa i zapraszamy mieszkańców Białegostoku do udziału w nadchodzących wydarzeniach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Miejska gra zostanie zorganizowana w ramach Nocy Muzeów w Białymstoku. Tego dnia m.in. miejskie jednostki kultury przygotowały liczne atrakcje dla białostoczan. Więcej informacji znajduje się w zakładce „Kultura”.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem