"A nadzieja może wszystko..." to hasło 7. edycji społecznej kampanii "Pola Nadziei", którą na Podlasiu organizuje Fundacja "Pomóż Im", prowadząca jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. W ten weekend zaplanowano finałową "żonkilową" kwestę" w kilku miastach. W niedzielę, 21 maja "sztab" akcji i liczne atrakcje czekają w Galerii Jurowieckiej w Białymstoku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tego dnia wolontariuszy ubranych w charakterystyczne, żółte koszulki z czerwonym, fundacyjnym logo będzie można spotkać w wielu miejscach. Pojawią się m.in. w białostockich galeriach handlowych: Jurowiecka, Atrium Biała, Antoniuk oraz Auchan Hetmańska i Produkcyjna, w Parku Planty, a także na Rynku Kościuszki, w sklepach PSS Społem oraz w ponad 50 parafiach w Białymstoku i okolicy.

Dodatkowo będą też obecni w Łomży, Ełku, Sokółce, Kleszczelach i wielu mniejszych miejscowościach całego regionu.

– Nie przechodźcie obok nich obojętnie. Każda złotówka sprawi, że w życiu naszych podopiecznych będzie mniej bólu i cierpienia – mówi prezes Fundacji „Pomóż Im” Arnold Sobolewski.

Celem, jaki bowiem od lat przyświeca „Polom Nadziei”, jest rozpowszechnianie idei bezinteresownej pomocy na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych. To ogólnopolska akcja, którą realizują hospicja.

– Jesienią w bardzo wielu miejscach i dzięki życzliwości wielu instytucji posadziliśmy żonkile, które symbolizują nadzieję. Kwiaty zakwitły wiosną i mają w symboliczny sposób zwrócić uwagę na trudny los naszych podopiecznych – mówi Sobolewski. Dodaje, że ta szczególna kampania społeczna ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na chorobę i cierpienie osób, które znajdują się w najbliższej okolicy.

Akcja w Galerii Jurowieckiej

21 maja odbędzie się główna część kampanii „Pola Nadziei”, czyli zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci. Białostocki „sztab” kwesty zostanie zorganizowany w Galerii Jurowieckiej. Tam też powstanie specjalna, „żonkilowa” strefa. Na wszystkich, którzy przyjdą do galerii czeka moc atrakcji. Wszystko zacznie się o godzinie 10 i potrwa do 18, w programie między innymi: malowanie twarzy, darmowe porady rehabilitantów z Familijnego Centrum Medycznego, pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Białymstoku i ratownictwa medycznego. Barwną zumbę zatańczą uczniowie Fabryki Tańca. Dodatkowo salon „Twój styl” zaproponuje paniom dzień metamorfozy. Specjaliści wizażu indywidualnie dobiorą fryzury i makijaż.

W Łomży – w Galerii Veneda

Atrakcje czekają również na mieszkańców Łomży, którzy odwiedzą w tym dniu Galerię Veneda. Tam także impreza wystartuje o 10, a zakończy się o 18. W programie znajdą się między innymi występy taneczno-wokalne czy wyjątkowe zawody robotów. Będą też pokazy: strzelectwa, urządzeń elektropneumatycznych, projektowania i wykorzystywania elementów przestrzennych, programowania mikroprocesorów i pojazdów zdalnie sterowanych, wystawa samochodów i wiele innych atrakcji. Można będzie kupić wyroby ceramiczne, wykonane przez wychowanków bursy szkolnej nr 3 Łomży, która od lat aktywnie angażuje się w kampanię.

Podsumowanie efektów tegorocznej odsłony kampanii „Pola Nadziei” odbędzie się 21 czerwca w „Spodkach” Wojewódzkiego Ośrodka Animacji i Kultury.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem