Odważni, ofiarni, ryzykujący własne życie dla naszego bezpieczeństwa - strażacy cieszą się największym zaufaniem społecznym, wzbudzają podziw i szacunek. Przyjrzeć się im można z bliska dziś (15.05) do wieczora w centrum Białegostoku, gdzie trwa rodzinny festyn z okazji Dnia Strażaka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Strażacy świętują od 4 maja, dnia św. Floriana, ich patrona, który to dzień przyjęto się za datę Międzynarodowego Dnia Strażaka. W poniedziałek (15.05) przyszedł czas na wojewódzkie obchody święta Państwowej Straży Pożarnej na placu przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego.

AGNIESZKA SADOWSKA

Zaczęły się od oficjalnych wystąpień, m.in. wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego. Później zaplanowano wręczenie awansów, medali i odznaczeń, a także występy orkiestr dętych, pokazy strażackie i ratownictwa.

AGNIESZKA SADOWSKA

Można zajrzeć do wozów strażackich, zaparkowanych w okolicy katedry, nie tylko tych supernowoczesnych, ale i zabytkowych. To szczególna gratka dla dzieci. Jeśli więc rodzice nie wiedzą, co zrobić z popołudniem, można świętować razem ze strażakami.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Jarosław Kurski poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem