Nowe boisko trawiaste do gry w piłkę nożną zostało wybudowane przy Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku. W środę (10.05) zostało uroczyście otwarte. Z tej okazji szkołę odwiedził prezydent Tadeusz Truskolaski.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowe boisko przy ul. Antoniuk Fabryczny 40 powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Boisko do gry w piłkę nożną zostało ogrodzone i wyposażone w piłkochwyty. Nowe oświetlenie umożliwia grę o zmierzchu.

W przekazaniu nowego obiektu sportowego społeczności szkolnej wziął udział prezydent Białegostoku. W trakcie uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali stypendia motywacyjne. Nie zabrakło występów artystycznych – pokazu tańca i walk karate. Zaprezentowano także stylizacje, które powstały w ramach międzyszkolnego konkursu fryzjerskiego „Kobieta na przestrzeni wieków”. Laureatom wręczono nagrody.

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na kolejnym osiedlu powstało boisko z prawdziwego zdarzenia. W ostatnim czasie prowadziliśmy i nadal prowadzimy wiele takich sportowych inwestycji. Mam nadzieję, że to miejsce będzie chętnie odwiedzane przez białostoczan – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Projekt osiedlowy „Boisko trawiaste do piłki nożnej „Na Górce” przy Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku” został wytypowany do realizacji przez mieszkańców Białegostoku. W trakcie głosowania otrzymał prawie 2 tys. 200 głosów. Zajął wówczas pierwsze miejsce wśród wszystkich projektów osiedlowych. Koszt realizacji to 455 tys. zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Aleksandra Sobczak poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem