Złotówka do zlotówki i Białystok może obronić zdobyty w ubiegłym roku tytuł Mistrza Świata Dobroci. W sobotę (13.05) akcja Kilometry Dobra zawita do białostockich galerii handlowych: Atrium Biała, Auchan Hetmańska, Jurowiecka, Outlet Białystok oraz Outlet Center. Wolontariusze Caritas będą kwestować i układać kolejne "metry dobra".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sobotnia akcja potrwa w godz. 10 -18. Akcja „Kilometry Dobra 2017” trwaj już od 1 marca, a zakończy się 4 czerwca. Hasło kampanii społecznej to „Zostań Mistrzem Świata w Dobroci!”, ponieważ wszystkie miejscowości biorące udział w kampanii rywalizują o to zaszczytne miano. Laur Mistrzów Świata w Dobroci należał już do mieszkańców Lublina i Jarosławia, a w tym roku tytuł broni właśnie Białystok reprezentowany przez Caritas Archidiecezji Białostockiej. Akcję można wesprzeć w najbliższą sobotę, ale też po prostu wchodząc na stronę: http://kilometrydobra.pl/organization/caritas-archidiecezji/i wpłacić dowolna kwotę.

Zasady akcji są bardzo proste. Każdą miejscowość reprezentuje instytucja dobroczynna, która zbiera pieniądze na wyznaczony przez siebie cel związany z pomocą innym. W tym roku w zawodach biorą udział 44 miejscowości, które w dniu finału z zebranych środków układać będą metrowe ciągi monet jednozłotowych. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc Kilometry Dobra na placach poszczególnych miast w całej Polsce. Finał akcji odbędzie się 4 czerwca i będzie to kolejna próba pobicia rekordu Guinnessa. Do rekordu potrzebujemy 75 km, czyli ponad 3,3 mln zł.

– Caritas Archidiecezji Białostockiej po raz czwarty bierze udział w akcji Kilometry Dobra, zbierając w ten sposób środki na remont ośrodka Metanoia, który pomaga uzależnionej młodzieży wyjść z nałogu. W ubiegłym roku, spośród wszystkich organizacji biorących udział w akcji, białostocka Caritas ułożyła najwięcej, bo 4946 Metrów Dobra złożonych z 217 635 złotówek – przypomina Bogumiła Maleszewska z biura prasowego Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia jest jedną z placówek Caritas Archidiecezji Białostockiej. Metanoia istnieje już ponad 17 lat i przez cały ten czas cieszy się opinią jednego z najbardziej skutecznych ośrodków leczenia uzależnień dzieci i młodzieży w Polsce.

– Jest to także jedyny ośrodek na Podlasiu skierowany do tak młodych ludzi. Niestety, z powodów finansowych placówce grozi zamknięcie. Potrzebny jest generalny remont budynku, by dostosować go do wymaganych obecnie standardów. W przeciwnym razie placówce grozi zamknięcie. Szacowany koszt wynosi milion złotych, dlatego apelujemy o pomoc finansową i dziękujemy za wszelkie wsparcie otrzymane do tej pory – podkreśla Maleszewska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem