Do końca maja białostoczanie mają okazję złożyć swoje wnioski do budżetu obywatelskiego 2018. Jeśli masz fajny pomysł na inwestycję lub inicjatywę w twojej okolicy, służącą wszystkim mieszkańcom, a nie wiesz, jak zgłosić projekt, możesz to zrobić podczas niedzielnego spaceru na Plantach. 14 maja można wziąć udział w maratonie pisania projektów i skorzystać z pomocy urzędników.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Maraton pisania projektów, które mają szanse na wsparcie z miejskiej kasy, będzie miał miejsce w godz. 12 – 14. Plenerowy punkt konsultacyjny budżetu obywatelskiego stanie w Alei Zakochanych. Mieszkańcy będą mogli uzyskać odpowiedź na pytania, rozwiać swoje wątpliwości. Dyżurujący w punkcie urzędnicy pomogą w prawidłowym wypełnieniu wniosku, m.in. we wskazaniu lokalizacji projektu lub określeniu szacunkowego kosztu realizacji.

– Wychodzimy z maratonem pisania wniosków poza mury urzędu, aby dotrzeć do szerszego grona białostoczan – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. – Na miejscu będzie można sprawdzić poprawność wypełnionych formularzy, ale też skonsultować lub uzupełnić formularz wniosku.

W punkcie konsultacyjnym pod chmurką dyżurować będą pracownicy departamentów dokonujący oceny merytorycznej projektów. Niezbędną pomoc urzędników w kwestiach dotyczących budżetu obywatelskiego 2018 można uzyskać także od poniedziałku do piątku w punktach konsultacyjnych funkcjonujących do końca maja w trzech lokalizacjach. To budynek magistratu przy ul. Słonimskiej 1 czynny w godz. 8–18, Departament Obsługi Mieszkańców przy ul. J. K. Branickiego 3/5 w godz. 7.30–15.30 oraz Biuro Konsultacji i Partycypacji przy ul. Świętojańskiej 22/1 w godz. 8–16.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem