W tej chwili każdy głos mieszkańców jest już na wagę złota, bo Białystok za sprawą Fundacji Teatr Latarnia walczy w ogólnopolskim konkursie grantowym o 50 tys. zł, a mobilizacja trwa w każdym mieście. Głosować można do 8 maja raz dziennie - codziennie, a wygrywa tylko 10 projektów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Biała, czysta, kulturalna – rzeka dla mieszkańców” to jeden z dwóch białostockich projektów, który wszedł do konkursu grantowego „Lechstarter” wśród setek nadesłanych pomysłów z całego kraju. Program wspiera pozytywne zmiany w polskich miastach – w ich przestrzeni publicznej, społecznych aktywnościach i innowacjach. W ostatnich tygodniach oddawać można było codziennie głosy w trzech kategoriach, a ten weekend okaże się decydujący.

Czas odzyskać rzekę

W kategorii „Nowa miejska przestrzeń” tylko 10 najbardziej wspieranych projektów otrzyma 50 tys. zł. Obecnie w rywalizacji miast to właśnie projekt rewitalizacji rzeki Białej poprzez wprowadzenie na nią kultury, a konkretnie pływającej tratwy, na której lub przy której planowane są występy artystów, warsztaty, potańcówki – ma realną szansę na realizację.

– Na rzeczce chcemy wybudować scenę „tratwę", na której już tego lata będą odbywać się wspaniałe wydarzenia kulturalne i spotkania białostoczan. Czas odzyskać rzekę Białą dla miasta i mieszkańców – zapraszają do głosowania pomysłodawcy. – Głosowanie trwa tylko kilka sekund, głosujemy codziennie do 8 maja. Bez was to się nie uda! – podkreślają.

Bo faktycznie sytuacja jest bardzo dynamiczna, więc potrzebne jest aktywne wsparcie do ostatniej chwili. O ile w ciągu majówki balansowaliśmy na granicy wejścia do finału, a więc na 13, 12 czy 11 miejscu, to w piątek (05.05) niespodziewanie wskoczyliśmy na miejsce trzecie z blisko 13 tysiącami głosów.

Społeczne zaangażowanie

Olbrzymią pracę w codzienną promocję i zachęcanie do głosowania włożył Mateusz Tymura, a dodatkowo powstały filmiki, w których w zabawny sposób do wspierania inicjatywy zachęcają takie osoby jak wokalistka Natasza Topor, Jędrzej Dondziło, czyli organizator Up To Date Festiwal, DJ i producent czy miejski aktywista Radek Puśko.

Głosować można TU

Obejrzyj filmik promujący głosowanie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Bartosz T. Wieliński poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem