Mural poświęcony wielokulturowości Podlasia powstał przy ul. Żurawiej 12 w Wasilkowie. Pracowali nad nim wspólnie uczniowie wasilkowskiego gimnazjum i artysta Rafał Roskowiński.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szkic powstał przed tygodniem, a do wielkiego malowania doszło w poniedziałek (1.05) i dzieło jest już w 90 proc. skończone. W projekcie „Podlasia malowanie na papierze i na ścianie” bierze udział w sumie około 10 uczniów Gimnazjum im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. Malowidło jest wspólną koncepcją uczniów i Rafała Roskowińskiego – autora ilustracji, grafik, komiksów, murali, pomysłodawcy Gdańskiej Szkoły Muralu. Widnieje na nim znak skrzyżowania dróg równorzędnych, sylwetki czterech świątyni: kościoła, cerkwi, synagogi i meczetu oraz cztery postaci: sarmaty, Żyda, Tatara i Kozaka.

Projekt został wsparty przez Centropę w ramach programu grantowego „Przetrwanie w Sarajewie".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co autor miał na myśli tworząc to "dzieło"? Chciał przedstawić prawdziwe "oblicze" wielokulturowości? Gratuluje wyboru "artysty" od potworów wyklętych z Orunii. Po mrocznym lesie krzyży, teraz mają to. Kozodujce zamieniają się w jakiś park grozy?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0