We wtorek (2.05) po nabożeństwie w cerkwi św. proroka Eliasza na Dojlidach wyruszy - jak co roku - piesza pielgrzymka z Białegostoku do Zwierek. W środę rano zaczną się tam główne uroczystości ku czci św. męczennika Gabriela Zabłudowskiego - patrona dzieci i młodzieży.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zapisy uczestników pielgrzymki zaczną się dziś przy cerkwi na Dojlidach o godz. 12.30, a pątników można będzie spotkać na trasie Białystok-Zwierki od godz. 14.30 do 16.30. Na drodze krajowej nr 19 kierowców czekają w związku z tym utrudnienia w ruchu. Pielgrzymi mają do pokonania 10 km. Pielgrzymki do Zwierek wyjdą też z innych miejscowości – z Hajnówki i Bielska Podlaskiego.

Nabożeństwa w monasterze w Zwierkach koło Zabłudowa odbędą się dziś i jutro. We wtorek: od godz. 17 całonocne czuwanie, a o 22 – akafist i molebień. W środę (3.05) główna liturgia zacznie się o godz. 10. Przewodniczyć jej będzie abp białostocko-gdański Jakub wraz z bp. supraskim Grzegorzem. Do Zwierek zostanie na tę okazję przywieziony sarkofag z relikwiami świętego, który na co dzień znajduje się w białostockim soborze św. Mikołaja.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem