Czym jest sztuczna inteligencja, czy komputer może być kreatywny i kiedy powstanie myśląca maszyna? Na te i wiele innych pytań postara się odpowiedzieć Petros Psyllos, młody wynalazca, student Wydziału Informatyki PB.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Spotkanie „Sztuczna inteligencja w praktyce” odbędzie się w najbliższy piątek (28 kwietnia) o godz. 17:00 na Politechnice Białostockiej. Jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

– Podczas prezentacji spróbuję odpowiedzieć na pytanie: w jaki sposób widzi komputer oraz czy jesteśmy autorytetami w zakresie naszej świadomości i czy ta wiedza ułatwi nam zbudowanie myślącej maszyny. Opowiem o zastosowaniu sztucznej inteligencji w urządzeniach pomagających osobom niewidomym – zapowiada Petros Psyllos.

Prezentacja Petrosa Psyllosa jest pierwszą z cyklu „Akademia Odkrywców”.

– Na spotkania na Politechnice Białostockiej zapraszamy pasjonatów nowych technologii oraz osoby, które chcą rozwijać swoją wiedzę w zakresie przedmiotów ścisłych. Prezentacje odbywać się będą w ostatni piątek miesiąca. Kolejne spotkanie zaplanowane w maju poświęcone będzie inżynierii kreatywności – mówi Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Biaałostockiej.

Prezentacja Petrosa Psyllosa pt. „Sztuczna inteligencja w praktyce” w ramach Akademii Odkrywcy.

28 kwietnia (piątek) o godz. 17:00

Wydział Informatyki Politechnika Białostocka

ul. Wiejska 45 A, parter, aula 23 C

WSTĘP WOLNY

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem