Blisko 150 tegorocznych maturzystów powtarzało matematykę przed majowymi egzaminami na Politechnice Białostockiej. W piątkowy wieczór (21 kwietnia) odbyła się już trzecia edycja Nocy Maturzysty.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wydarzenie, którego głównym organizatorem jest Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń, cieszy się sporym zainteresowaniem wśród uczniów najstarszych klas licealnych.

– Staramy się zadbać o to, żeby w miłej atmosferze, pod okiem życzliwych, ale też świetnie zorientowanych w temacie wykładowców – większość z nich pełni funkcje egzaminatorów okręgowych komisji egzaminacyjnych – młodzież mogła powtórzyć wiadomości z matematyki. Ten przedmiot interesuje nas najbardziej, ponieważ wynik egzaminu z matematyki może zdecydować o przyjęciu na studia na Politechnice Białostockiej – mówią organizatorzy.

Egzaminy maturalne rozpoczną się już 4 maja. Matematyka – egzamin pisemny, obowiązkowy – zaplanowany jest na piątek, 5 maja.

– Stres jest już spory. W tej chwili najbardziej intensywnie powtarzamy z koleżanką zadania, przypominamy lektury. Kiedy usłyszałam, że na Politechnice będzie spotkanie i możliwość napisania próbnej matury, to pomyślałam, że warto skorzystać. I cieszę się, bo powtórzyłam zadania na dowodzenie – mówiła Ola, uczestniczka Nocy Maturzysty.

Jak rozwiązywać zadania oparte na dowodzeniu przypominał dr inż. Rajmund Stasiewicz. Dr Marzena Filipowicz-Chomko przypominała, że wzory matematyczne mają też bardzo praktyczne zastosowania. Arkusze matury próbnej przygotował dr Zbigniew Zaczkiewicz. Wszyscy są matematykami pracującymi na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Podczas Nocy Maturzyści uczniowie mieli też okazję porozmawiać o sztucznej inteligencji z Petrosem Psyllosem, stypendystą programu ODKRYWCY DIAMENTÓW oraz obejrzeć uczelnię w rzeczywistości wirtualnej dzięki grze VR przygotowanej przez studentów Wydziału Architektury ze Studenckiego Koła Naukowego Cave.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem