Bia這stoccy esperanty軼i zapraszaj wszystkich mieszka鎍闚 podlaskiej stolicy i ich go軼i w drugi dzie 鈍i徠 wielkanocnych (17.04) na "Wiosenny flash mob z esperantem". Ma to by specjalny spacer z piosenk z okazji obchod闚 setnej rocznicy 鄉ierci bia這stoczanina Ludwika Zamenhofa.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znana białostocka esperantystka Elżbieta Karczewska zaprasza na ten flash mob: – Być może 150 lat temu właśnie na obecnym Rynku Kościuszki Ludwik Zamenhof słuchał ulicznego skrzypka albo cymbalisty witającego wiosnę i wyciągającego rękę do publiczności po datek. To ponoć na białostockim Rynku powstało esperanto, uniwersalny język, w którym razem zaśpiewamy: „Ludu, ludu, infanar (Bawcie dzieci, bawcie się)/Alvenas la printemp! (Dopóki wiosna trwa)/Oj, envias mi, infanar (Oj, jak ja zazdroszczę wam)/Al via gaja temp (W pamięci mam ten czas)”. Chodźcie z nami na świąteczny spacer spod Cafe Esperanto pod pomnik Ludwika Zamenhofa. Jeśli macie małe instrumenty muzyczne – weźcie je z sobą. Po drodze zagramy i zaśpiewamy razem. Damy wam teksty piosenek.

Białostockie ścieżki Ludwika Zamenhofa

Wydarzenie razem z białostockimi esperantystami organizuje Fundacja Muzyczne Barwy Podlasia. Początek o godz. 12.15 na Rynku Kościuszki (obok Cafe Esperanto). Nad wydarzeniami odbywającymi się w ramach setnej rocznicy śmierci Ludwika Zamenhofa patronat sprawuje UNESCO.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem