Po porannej rezurekcji osoby samotne i potrzebujące spotkały się na wspólnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Caritas, Fundację Czarneckich i Zespół Szkół Katolickich. By nikt nie był sam na święta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Część podopiecznych Caritas, które usiadły przy wspólnych świątecznych stołach, stanowią osoby ubogie i rodziny. Przygotowania do uroczystego śniadania trwały od końca stycznia. Produkty żywnościowe gromadziła Fundacja Czarneckich. Przekazywali je liczni darczyńcy.

– Na nakrytych przez wolontariuszy stołach znalazło się: 250 litrów żurku, 150 kg sałatki jarzynowej i 100 kg pasty jajecznej, do tego pieczywo, ciasta, baby, biała kiełbasa czy wędliny – wylicza Dominika Czarnecka, wiceprezes Fundacji im. Rodziny Czarneckich.

W niedzielę rano uroczyste śniadanie wielkanocne odbyło się też w innych miejscach prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Białostockiej i w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga".

Również w Cerkwi prawosławnej paschalne śniadania dla osób bezdomnych, potrzebujących i samotnych przygotowały Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos oraz Bractwo św. Mikołaja w Białymstoku.

Osoby ubogie oraz bezdomne mogły udać się do jadłodajni ośrodka Eleos przy ul. Warszawskiej 47. Osoby samotne wspólne śniadanie mogły zjeść też w białostockim Centrum Kultury Prawosławnej przy ul. św. Mikołaja 5. W spotkaniu wziął udział abp białostocko-gdański Jakub.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem