Przybywa artystów, którzy wspierają charytatywną aukcję dzieł sztuki na rzecz ofiar wojny w Syrii. I to artystów służących różnym muzom. Swoje poparcie zadeklarowały już publicznie piosenkarka Maria Peszek i aktorka Jowita Budnik. Licytacja pod hasłem "CallAction - Charytatywna Aukcja Sztuki" odbędzie się 23 kwietnia w Białymstoku, a całkowity z niej dochód zostanie przekazany na pomoc medyczną dwóm szpitalom w zachodnim Aleppo oraz Idlib.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szykuje się ciekawy show. Już wiadomo, że poprowadzą ją Bernarda Anna Bielenia i Ryszard Doliński. Organizatorzy aukcji otrzymali zapewnienia dwóch znakomitych artystek, że sercem są z ideą CallAction.

Bardzo gorąco popierają ją: niepokorna królowa polskiej sceny alternatywnej Maria Peszek i aktorka Jowita Budnik, odtwórczyni roli Papuszy, znana z doskonałej, nagradzanej roli w „Placu Zbawiciela”. Wieści z ostatniej chwili: aukcję popiera także Czesław Śpiewa, czyli muzyk Czesław Mozil.

Na pomysł aukcji wpadła artystka Ewa Chacianowska, a w organizację włączyło się artystka Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK. Zwróciło się do kilkunastu osób, głównie związanych z Białymstokiem z prośbą o przekazanie prac na aukcję. Odpowiedzieli bez ociągania, oferując obrazy, rysunki, szkice, grafiki i fotografie. Odbędzie się więc w Białymstoku, w Zmianie Klimatu (ul. Warszawska 6), 23 kwietnia o godz. 12 aukcja dzieł sztuki świetnych młodych artystów, z udokumentowanym dorobkiem.

Prace wystawione na licytację, dostępne są w katalogu internetowym który można obejrzeć TU

Organizatorzy zapraszają do udziału „osoby, które wierzą, że sednem życia jest dobroć, wzajemny szacunek, współczucie i ludzka solidarność, że mimo wszystko żyjemy na najpiękniejszym ze światów, choć każdy z nas musi do tego dołożyć swoją cegiełkę, zrobić gest”.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem