W Wielki Czwartek i Wielki Piątek w białostockich parafiach rozprowadzane są wielkanocne "Chlebki miłości", które można umieścić w koszyku ze święconką. Nabywając "Chlebek miłości" okazujemy wsparcie potrzebującym i dzielimy się chlebem z ubogimi - przekonuje Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Szczególnego znaczenia nabiera ten gest w Roku św. Brata Alberta, który powiedział: „Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny” – przypomina ks. Adam Kozikowski, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

„Chlebki miłości” zostały wypieczone nieodpłatnie przez piekarnie „Okruszek” i PSS Społem Białystok w łącznej ilości 4,5 tysiąca sztuk, a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby osób ubogich i chorych. To niejedyna wielkanocna akcja organizowana przez Caritas. W marcu odbyła się przedświąteczna zbiórka żywności, dzięki której kilkaset rodzin otrzymało pomoc w postaci paczki żywnościowej.

W okresie Wielkiego Postu rozprowadzane były skarbonki „Jałmużny wielkopostnej” oraz „Paschałki” – świeczki symbolizujące Chrystusa Zmartwychwstałego, które zapala się w trakcie śniadania wielkanocnego.

Caritas Archidiecezji Białostockiej przypomina jednocześnie, że wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich oraz Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Miłosierdzia organizuje śniadanie osób samotnych i potrzebujących w wielkanocny poranek (16.04) o godz. 8 w ZSK przy ul. Kościelnej 3. Serdecznie zaproszeni są wszyscy, którzy tego dnia mieliby zostać sami.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Mikołaj Chrzan poleca
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem