Białostockie Towarzystwo Esperantystów zaprasza na wydarzenia upamiętniające Ludwika Zamenhofa z okazji setnej rocznicy jego śmierci.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środę (12. 04) o godz. 13 pod pomnikiem twórcy esperanto przy ul. Białówny zostaną złożone kwiaty i będzie przypomniana postać inicjatora tego międzynarodowego języka.

Spotkaniu towarzyszyć ma prezentacja nowej aranżacji muzycznej utworu „La Espero” w wykonaniu zespołu dziecięcego Uku-Donaco Bjalistoko. O godz. 14 Centrum Ludwika Zamenhofa (BOK) zaplanowało wernisaż wystawy „Esperanto w filatelistyce", na której zostaną zaprezentowane znaczki i karty pocztowe pochodzące ze zbiorów Franciszka Skrypko i Mieczysława Marczaka. Z kolei w czwartek (13.04) o godz. 19 w Operze i Filharmonii Podlaskiej rozpocznie się koncert „Esperanto – język nadziei”, w trakcie którego wykonana zostanie symfonia „Esperanto” skomponowana na mezzosopran i orkiestrę.

W wielkanocny poniedziałek (17.04) o godz. 12.15 BTE zaprasza na esperanckie granie i śpiewanie pod ratuszem. Wydarzenia rocznicowe obchodzone są pod auspicjami UNESCO.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem