Dyrektor oddziału IPN w Białymstoku Barbara Bojaryn-Kazberuk złożyła rezygnację ze stanowiska. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek powierzył pełnienie obowiązków dyrektora oddziału dr. hab. Piotrowi Kardeli, dotychczasowemu pracownikowi delegatury IPN w Olsztynie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Informację o rezygnacji Bojaryn-Kazberuk i powołaniu nowego dyrektora białostockiego oddziału IPN z dniem 10 kwietnia centrala IPN podała na swojej stronie internetowej. Barbara Bojaryn-Kazberuk (absolwentka historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego) była szefową białostockiego oddziału IPN od maja 2012 r. Przedtem pracowała przez osiemnaście lat w Polskim Radiu Białystok. W latach 2006-2010 była wiceprezesem rozgłośni i jej dyrektorem programowym. Pod odejściu z radia pracowała też jako dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu. W latach 2005-2011 pełniła funkcję członka zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zastąpiła (w drodze konkursu) na stanowisku dyrektora białostockiego oddziału IPN prof. Cezarego Kuklę, który kierował nim od jego powstania.

Piotr Kardela jest historykiem. Zajmował się m.in. tematyką związaną z działaniami aparatem bezpieczeństwa PRL wobec mniejszości etnicznej i narodowej na Warmii i Mazurach.

We wtorek nowy szef białostockiego IPN mówił „Wyborczej”:

– W poniedziałek o godz. 11.30 objąłem to stanowisko. Jeszcze nie udałem się nawet do Białegostoku. Muszę najpierw zapoznać się z działalnością, wszystkimi osiągnięciami białostockiego oddziału IPN i wtedy będę mógł formułować plany na przyszłość. Na dziś nic więcej nie potrafię powiedzieć. Więcej powiem w niedługim czasie.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem