Prezydent Białegostoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do udziału w pracach zespołu do spraw Budżetu Obywatelskiego 2018 roku. Można to zrobić w formie elektronicznej lub osobiście.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak informuje Urszula Dmochowska z departamentu komunikacji społecznej białostockiego urzędu miejskiego, do 21 kwietnia mogą zgłaszać się przedstawiciele białostockich organizacji pozarządowych oraz inni prowadzący działalność pożytku publicznego zainteresowani uczestnictwem w pracach zespołu do spraw Budżetu Obywatelskiego 2018 r. Reprezentantów strony społecznej wskaże Białostocka Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Pożytek ze wspólnej pracy

– Zachęcamy organizacje do zgłaszania swoich kandydatów – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Myślę, że nasza wspólna praca na rzecz Budżetu Obywatelskiego może przynieść miastu wiele pożytku.

W skład zespołu wejdą przedstawiciele białostockiej rady miasta, organizacji pozarządowych i podmiotów wskazanych w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie działających na terenie miasta oraz pracownicy magistratu. Głównym zadaniem zespołu będzie weryfikowanie zgłoszonych projektów oraz wsparcie, monitoring i ocena przebiegu procesu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Członkowie zespołu swoją pracę będą wykonywali nieodpłatnie.

Do siedmiu przedstawicieli

Kandydatury można zgłaszać za pośrednictwem formularza – drogą elektroniczną (zeskanowany trzeba przesłać na adres urzędu miejskiego na adres: konsultacje@um.bialystok.pl) lub w wersji papierowej w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w godzinach pracy urzędu.

Spośród zgłoszonych kandydatur Białostocka Rada Działalności Pożytku Publicznego dokona wyboru od 3 do 7 przedstawicieli strony społecznej i rekomenduje reprezentantów prezydentowi Białegostoku, który następnie powoła skład zespołu i określi regulamin jego działania.

Zespoły do spraw budżetu obywatelskiego towarzyszyły realizacji dotychczasowych edycji białostockiego budżetu obywatelskiego.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem