Rewelacyjny film ukazujący piękno Podlasia z perspektywy możliwości jakie przestrzeń ta daje osobom aktywnym, poszukującym wyzwań i przygody premierę kinową miał w ubiegłym roku, teraz pojawił się w internecie i każdy może go obejrzeć.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Szczepan Skibicki i Piotr Ejsmont mieszkają w Białymstoku, ale wolne chwile aktywnie spędzają poza jego granicami. Wspólnie zrobili rzecz, która z pozoru wydaje się być niemożliwa – twórczo połączyli pasję uprawiania sportów i naturę. Tak oto powstał film „Go-Podlasie", który pokazuje piękno regionu z perspektywy możliwości, jakie ta przestrzeń daje osobom aktywnym, poszukującym wyzwań, przygody.

 

Dzięki wykorzystaniu różnych technik filmowych oraz dynamicznych ujęć wyeksponowano te walory, które decydują o ponadregionalnej i ponadczasowej atrakcyjności Podlasia. Miejsca dla ludzi twórczych, z pomysłami, pełnych pasji i energii.

Ujęcia były kręcone na terenie Puszczy Knyszyńskiej w pobliżu Supraśla i Królowego Mostu, są też kadry z Suwalszczyzny i doliny Biebrzy. Wyjątkowe widoki, z których słynie Podlasie wzbogacono kadrami z ludźmi uprawiającymi sport. Pływanie, bieganie, jazda konna, rowerowe rajdy po leśnych ścieżkach, przeprawa przez bagna, a także jazda na nartach – takie dynamiczne obrazki z stanowią dużą część filmu.

Udział w filmie wzięli bohaterowie prawdziwi, bez charakteryzacji, tu mieszkający i uzurpujący sobie prawo by Podlasie nazywać wspólnym domem.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem