Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przewozy Regionalne, które obsługują pociągi pod nazwą Polregio, zapowiadają kolejne roszady w rozkładzie, który zmienił się zaledwie 12 marca. Teraz korekta wejdzie w najbliższy piątek, 14 kwietnia, a więc nietypowo, bo zazwyczaj zmiany wprowadzane są w niedziele. To informacja szczególnie istotna dla tych, którzy będą podróżować przed Wielkanocą do bliskich.

Autobusy zamiast pociągów w innych godzinach

– Zmiany będą dotyczyły kilku pociągów, a ich powodem jest zmiana harmonogramu prac modernizacyjnych na liniach kolejowych. Rozkład ten będzie obowiązywał do 10 czerwca – zapowiada Renata Gerasimiuk, rzeczniczka prasowa podlaskiego oddziału Przewozów Regionalnych.

Jedna ze zmian to właściwie brak zmiany zapowiedzianej już wcześniej na dworcach i portalach dla podróżnych.

– Zarządca infrastruktury poinformował nas, że z powodu zmiany harmonogramu robót modernizacyjnych nie wejdą w życie planowane od 14 kwietnia zmiany rozkładu jazdy trzech pociągów na trasie Białystok – Szepietowo. Chodzi o pociąg odjeżdżający z Białegostoku o godz. 4.50, pociąg odjeżdżający z Łap o godz. 11.41 oraz pociąg odjeżdżający z Szepietowa o godz. 18. Pociągi te będą kursowały w tych samych godzinach właśnie do 10 czerwca – informuje Gerasimiuk.

Zmianie ulegną natomiast godziny kursowania autobusów komunikacji zastępczej uruchomionej zamiast pociągów Polregio na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski. Teraz, jeśli ktoś jedzie dalej, do Czeremchy, z autobusu przesiada się do pociągu.

– Przypominamy, że na trasie z Białegostoku do Czeremchy trwa modernizacja linii kolejowej z całkowitym wstrzymaniem ruchu kolejowego od Białegostoku do Bielska Podlaskiego. Właśnie rozkład jazdy autobusów komunikacji zastępczej zmieni się od 14 kwietnia – dodaje przedstawicielka Przewozów Regionalnych.

Dziś autobusy odjeżdżają spod dworca PKP w Białymstoku o godz. 5.48, 12.39, 16.32 oraz 19. Po zmianach godziny odjazdów to: 6, 12.50, 16.40 oraz 19.05. Skraca się także czas przejazdu – o 20 minut, teraz jedziemy aż godzinę i 46 minut.

– Oprócz tego zmieni się także godzina odjazdu z Czeremchy pociągu Regio, który obecnie odjeżdża o godz. 10.30, a będzie odjeżdżał o godz. 10.23, tj. 7 minut wcześniej – wyjaśnia Renata Gerasimiuk.

Do Suwałk odjazd znów po 20

Dodaje, że godzinę odjazdu zmieni także wieczorny pociąg z Białegostoku do Suwałk. Od 14 kwietnia pociąg będzie wyjeżdżał z Białegostoku o godz. 20.26, czyli o 40 minut wcześniej. Będzie to możliwe, ponieważ pociąg PKP Intercity z Łodzi Fabrycznej, z którym jest skomunikowany pociąg do Suwałk, będzie przyjeżdżał do Białegostoku o godz. 20.18.

Przypomnijmy, że pisaliśmy o problemach i krytyce pasażerów zmiany wprowadzonej w marcu, kiedy to pociąg do Suwałk zaczął wyjeżdżać z Białegostoku dopiero o 21.06, a na miejscu był aż o 23.13. Po ponownych zmianach pociąg dojedzie o godz. 22.42.

Zwłaszcza w okresie przedświątecznych wyjazdów warto zapoznać się wcześniej z rozkładem. Informacje można uzyskać w kasach biletowych, pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz w wyszukiwarce internetowej na stronie www.polregio.pl. Pasażerowie, którzy są zarejestrowani w Komunikatorze iSMS, otrzymają na swoje urządzenia mobilne nowe rozkłady jazdy pociągów na interesujących ich trasach.

– Za wszelkie niedogodności w podróżowaniu, z przyczyn od nas niezależnych, uprzejmie przepraszamy naszych pasażerów – podkreśla Renata Gerasimiuk.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.