Stowarzyszenie Droga już od kilku dni aktywnie działa w ramach akcji wielkanocnej "Światło Pojednania" zbierając środki na przygotowanie przedświątecznej pomocy ubogim rodzinom z Białegostoku i 21 gmin, głównie z małych wsi województwa. Wsparcie dotrze do około 2500 osób, w tym po raz pierwszy także do 447 uchodźców przebywających na terenie miasta.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Znakiem przedświątecznej pomocy jaką wspólnie z „Drogą” wszyscy możemy obdarować potrzebujących, jest paschał.

– Mam nadzieję, że ten paschał będący tylko symbolem, a niosący nadzieję dzieciom pokrzywdzonym, pojawi się na każdym stole świątecznym – podkreśla ojciec Edward Konkol, założyciel „Drogi”.

Stali podopieczni stowarzyszenia z miasta i małych wsi powiatu, a także 100 rodzin uchodźców otrzyma właśnie paschał, paczki żywnościowe, wielkanocnego „zajączka” dla dzieci w postaci słodyczy, odzież, obuwie, artykuły sanitarno-chemiczne.

Dotąd rozprowadzono już po wielu białostockich firmach pocztówki hand made, odbyły się też kwesty w zaprzyjaźnionych instytucjach i przedsiębiorstwach. Były też zbiórki żywności, a do świąt w wielu sklepach wciąż można kupić paschały i ozdoby wielkanocne.

W niedzielę, 9 kwietnia w godz. 15-19 wspólnie ze stowarzyszeniem wyruszyć można w drogę krzyżową z Podsupraśla do Krzemiennej.

Od 12 kwietnia trwać będzie pakowanie paczek, a w Wielki Czwartek w godz. 10-12 wydawane będą rodzinom dzieci, które uczestniczyły w koloniach w Jastarni, z kolei od 12 do 17 – pozostałym podopiecznym.

W Wielki Piątek w godz. 8-12 żywność będą odbierać rodziny uchodźców.

Natomiast w południe w Wielką Sobotę (15.07) ojciec Konkol wraz z biskupami weźmie udział w ekumenicznym świeceniu pokarmów na Rynku Kościuszki.

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem