Pokazowa lekcja języka chińskiego, chemia i fizyka w laboratoriach uczelnianych, zajęcia z programowania i grafiki komputerowej, "spacer wirtualny" po pracowniach przedmiotowych - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach Dnia otwartego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zapraszają już dzisiaj, 7 kwietnia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

– Uczniowie przywitają gimnazjalistów i ich rodziców w uroczystych togach, podczas mniej formalnych spotkań opowiedzą o tym, jakie możliwości daje LO PB, jaka tu panuje atmosfera. Zaprezentują się działające tu koła zainteresowań: szkolnej reprezentacji e-sportowej Valkiria, języka chińskiego, niemieckiego, robotyki, chemiczne i geograficzne – zaprasza Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej.

Będzie można też obejrzeć filmy przygotowane przez koło teatralne pokaże filmy wykonane przez uczniów oraz fragment spektaklu. Z kolei w niedzielę, 9 kwietnia (godz. 16:00) w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku swoją premierę będzie mieć spektakl szkolnego koła teatralnego zatytułowany „Księżniczka Magdalena".

– Uczestnicy Dnia Otwartego otrzymają specjalne zaproszenia na premierę – deklaruje Sawicka.

Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej – jedyna tego typu szkoła w regionie, które funkcjonuje w strukturach publicznej uczelni działa już od roku. W liceum uczy się 50 uczniów, głównie laureatów olimpiad przedmiotowych. Szkoła stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języka angielskiego. Zajęcia lekcyjne odbywają się w laboratoriach Politechniki Białostockiej i są prowadzone przez doświadczoną kadrę nauczycieli, w tym wykładowców akademickich. Oprócz nauki języka chińskiego, młodzież może realizować swoje pasje i zainteresowania dzięki licznym zajęciom dodatkowym. W liceum prężnie działa koło teatralne, zespół muzyczno – wokalny, koło fotograficzne oraz wiele kół przedmiotowych, w ramach których młodzież przygotowuje się do konkursów i olimpiad. Zajęcia z programowania prowadzone są przez wykładowców Politechniki Białostockiej.

– Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej to szkoła, w której ważny jest każdy uczeń. W której nauczyciele mają dobry kontakt z uczniami, są otwarci na ich pomysły i chęć współtworzenia placówki. Panuje tu przyjazna atmosfera, młodzież czuje się bezpiecznie, a nauka przebiega efektywnie, o czym świadczą liczne już sukcesy uczniów w wielu konkursach – mówi Katarzyna Kaczyńska – dyrektor LO PB.

Dzień otwarty Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej w piątek, 7 kwietnia, godz. 14:00

Miejsce spotkania: Aula 12 B, Wydział Informatyki, ul. Wiejska 45 A

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem