Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Uzależnień pod egidą białostockiej Caritas od 17 lat niesie pomoc młodzieży uzależnionej od alkoholu czy środków odurzających. Metanoia to – w tłumaczeniu z greckiego – przemiana. Młodzi ludzie pod opieką wykwalifikowanej kadry próbują zmienić swoje życie, prowadzą o nie walkę. Teraz walkę trzeba także prowadzić o sam ośrodek – placówce grozi zamknięcie, jeżeli nie uzbiera funduszy na przebudowę i dostosowanie budynku do nowych standardów. Potrzebuje około miliona złotych na generalny remont budynku. Caritas stara się pozyskać fundusze ze wszelkich źródeł.

Kamil Śleszyński w swoich pracach wydobył tajemnicę i nadzieję, ukrytą w niedostępnym na pozór ośrodku. To młody artysta (rocznik 1982), stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego, który już kilka razy został doceniony w krajowych i międzynarodowych konkursach. Został wyróżniony w konkursie „Projekt Przetwórnia”, jest laureatem programu „Debuts” i finalistą konkursu „FotoFilmic’16”.

Organizatorem wydarzenia jest BOK, a partnerem wystawy – Caritas Białystok.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.